Zdrowie

Restauracje w Zabrzu – różnorodność propozycji

Poziom kulturalny danego miasta zależy w dużej mierze od tego, jaki poziom restauracji jest w stanie zaoferować swoim klientom. Jeśli w mieście są takie restauracje, do których chce się wracać, to życie towarzyskie będzie tam kwitło.

Zdrowie

Kiedy należy zgłaszać się do ortodonty

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego można wskazać na pewne objawy, które mogą uprzykrzyć całe leczenie. Warto jest wtedy jednak skupić się na efektach, które są coraz to bliższe. Okazuje się, że wskazań do założenia aparatu ortodontycznego jest wiele.

Zdrowie

Czy noszenie aparatu stałego boli?

Przemiany, jakie zachodzą podczas leczenia są sprawą aparatu ortodontycznego są bardzo indywidualną sprawą. Doświadczenia jednych pokazują, że boli bardziej, a z kolei innych mniej a jeszcze innych wcale.

Zdrowie

Jak dbać o aparat ortodontyczny podczas leczenia?

Noszenie aparatu ortodontycznego to kwestia, która wymaga odpowiedniej dbałości. Szczególnie należy uważać aby nie uszkodzić jego poszczególnych elementów do czego np. może przyczynić się spożywanie niewskazanych produktów żywnościowych.

Zdrowie

Czy aparat ortodontyczny przeszkadza w jedzeniu?

Aparat ortodontyczny stały nie przeszkadza w jedzeniu, ale pewnych produktów, należy unikać aby nie uszkodzić aparatu i skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej. Wymaga się zatem, aby trzymać się kilku bardzo ważnych zasad a w ten sposób będziemy mogli w […]

Zdrowie

Porady dla właścicieli aparatur ortodontycznych

Aparat ortodontyczny nie uszkadza zębów, natomiast przy niedostatecznej, niewystarczającej dbałości o higienę jamy ustnej, zęby mogą ulec próchnicy, dziąsła mogą krwawić lub też staną się obrzmiałe, bolesne, co spowoduje ich stan zapalny.

Zdrowie

Wskazówki dla noszących aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny jest przymocowany do zębów i można w żaden sposób samodzielnie przy nim manipulować. Początkowo aparat może dawać nam odczucie niewygody, mogą nas również pobolewać zęby, czy też powodować otarcia błony śluzowej.

Zdrowie

Porady dla noszących aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny wymaga odpowiedniej dbałości o zęby. Konieczne staje się zatem, by w odpowiedni sposób zadbać o nasze uzębienie, na którym znajdują się druciki. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że właściwa higiena w znacznym stopniu wpływa na efekty jego […]