Kiedy należy zgłaszać się do ortodonty

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego można wskazać na pewne objawy, które mogą uprzykrzyć całe leczenie. Warto jest wtedy jednak skupić się na efektach, które są coraz to bliższe. Okazuje się, że wskazań do założenia aparatu ortodontycznego jest wiele.

Przede wszystkim powinny one skłonić pacjenta do odwiedzenia gabinetu ortodontycznego i skonsultowania się z lekarzem specjalistą.

Potrzeba konsultacji ortodontycznej

Jakie objawy u dziecka wskazują na potrzebę konsultacji ortodontycznej: asymetria w rysach twarzy, szkodliwe nawyki – chodzi tutaj np. ogryzanie paznokci, ołówków, długopisów, ssanie palca, smoczka, wada wymowy, oddychanie ustami, dysfunkcja języka, stale otwarta buzia, przedwczesna utrata zębów mlecznych. Okazuje się, że najczęściej występuje ona na skutek powikłań próchnicy. Nie bez znaczenia jest również nadmiernie wysunięta lub cofnięta bródka, nieprawidłowe uszeregowanie zębów: nadmierne stłoczenia lub szpary między zębami Jakie objawy u osoby dorosłej wskazują na potrzebę konsultacji ortodontycznej: zgrzytanie zębami, ścieranie się zębów, odsłanianie się szyjek zębów, stłaczanie się zębów, nadmierne odkładanie się kamienia niezadowalająca kosmetyka w postaci stłoczeń, obrotów zębów, szpar.

Metoda leczenia

Kiedy należy zgłaszać się do ortodonty Zdając sobie sprawę z tego faktu możliwe będzie wpłynięcie na wybór metody leczenia, której efekty będą w stanie nas w pełni zadowolić. Należy również pamiętać o tym, że leczenie ortodontyczne to proces, który wymaga czasu. Wobec czego nie oczekujmy, że w krótkim czasie będziemy mogli pozbyć się aparatu. Zdając sobie sprawę z kilku bardzo ważnych kwestii będziemy mogli cieszyć się licznymi plusami, jakie oferuje nam dane rozwiązanie. Aparat ortodontyczny zalecany jest do noszenia zarówno dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym. Już w niepamięć odeszły czasy, w których to aparat był powodem wstydu. Obecnie jest to oznaka dbałości o siebie wobec czego jeżeli tylko są wskazana do jego noszenia to naj najbardziej warto zdecydować się na jego założenie. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte wobec czego nie zapominajmy o licznych korzyściach, jakie są nam proponowane.

Dodaj komentarz