Jak zadbać o właściwe nawilżanie skóry?

Jak zadbać o właściwe nawilżanie skóry?

W codziennej pielęgnacji skóry, szczególnie suchej, niezbędne jest stosowanie preparatów natłuszczających i nawilżających.

Wybór tych preparatów jest obecnie bardzo duży. Jakie preparaty wybrać, aby nawilżanie skóry było skuteczne?

Emolienty – doskonałe nawilżanie skóry

Preparaty te doskonale są znane osobom, które chorują na AZS oraz rodzicom dzieci chorych na tę chorobę. Powstały one głównie z myślą o osobach, które borykają się z problemem skóry atopowej. Ale preparaty te mają tak dobrane składniki, że znakomicie nadają się także do pielęgnacji skóry suchej. Stosowane do kąpieli i codziennej pielęgnacji skóry suchej wygładzą ją, sprawią, że stanie się ona elastyczna i miękka. Emolienty mają bowiem jedną, bardzo istotną cechę: zapobiegają utracie wody przez naskórek. Mogą być stosowane do pielęgnacji skóry przez wszystkie osoby niezależnie od tego, ile mają lat.

Rodzaje emolientów

Do kosmetyków, które służą do pielęgnacji skóry suchej dodawane są z reguły substancje nawilżające pochodzenie syntetycznego. W emolientach częściej spotkamy znane od stuleci naturalne substancje nawilżające i natłuszczające skórę. W ich składzie możemy więc znaleźć przede wszystkim oleje pochodzenie roślinnego, które świetnie nawilżają skórę. Niektóre oleje roślinne działają także antyalergicznie. Stąd też emolienty zaleca się do pielęgnacji nie tylko skóry suchej, ale także z problemami takimi jak AZS. Jeżeli zamierzamy używać tych preparatów jedynie do pielęgnacji skóry powinniśmy szukać preparatów dostosowanych do rodzaju naszej skóry. Kosmetyki, w których składzie znajduje się olej wyprodukowany ze słodkich migdałów mogą używać wszystkie osoby niezależnie od tego, jaki mają rodzaj skóry. W przypadku, kiedy nasza skóra jest wrażliwa powinniśmy wybrać kosmetyki z dodatkiem oleju z rokitnika. Kosmetyki, które zawierają naturalne emolienty są nietrwałe. Jeśli chcemy dłużej je stosować do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, czy normalnej powinniśmy postawić na kosmetyki z emolientami syntetycznymi.

Jak korzystać z kosmetyków z emolientami?

Dobre kosmetyki, które w swoim składzie zawierają emolienty naturalne lub syntetyczne kupimy w aptekach i dobrych drogeriach. Pamiętajmy, że po kosmetyki te możemy sięgnąć nie tylko wtedy, kiedy mamy już mocno przesuszoną skórę. Warto po nie sięgnąć jeszcze zanim ten problem się pojawi. Wybór tych preparatów jest obecnie bardzo duży. Znajdziemy więc wśród nich zarówno kosmetyki do kąpieli, czy do nawilżania skóry po kąpieli. Z preparatów tych profilaktycznie mogą korzystać wszyscy członkowie naszej rodziny, także dzieci. Szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne są na stronie: http://www.eloderm.pl/artykul/27,prawidlowe-nawilzanie-skory-w-14-krokach.html

Jakie składniki znajdziemy w kosmetykach do pielęgnacji skóry suchej?

Pielęgnacja skóry suchej i z problemami skórnymi nie jest prosta. Do jej pielęgnacji warto więc używać preparatów, które ją nawilżą i natłuszczą. Do pielęgnacji takiej skóry najlepiej nadają się kosmetyki, które mają przynajmniej jeden naturalny składnik: woski, wazelinę, lanolinę lub oleje roślinne. W kosmetykach do pielęgnacji skóry suchej mogą znajdować się także: hydrokwasy, silikony lub polisiloksany.

Dodaj komentarz