Jaki system płatności online wybrać?

Dziś, każdy sklep internetowy czy firma wykonująca usługi przez internet powinna udostępniać swoim klientom możliwość szybkich płatności online. Badania prowadzone nad zachowaniami konsumentów pokazują, że dostępność tego typu opcji zapłaty jest czynnikiem decydującym o realizacji danej transakcji. W naszym kraju dostępnych jest wielu operatorów szybkich płatności. Dlatego w tym momencie wielu przedsiębiorców może zastanawiać się jaki system płatności online wybrać?
Zanim, decyzja zostanie podjęta, należy przeanalizować ofertę wszystkich operatorów, aby jak najdokładniej dopasować ją do swojego biznesu.

Bezpieczeństwo transakcji

Pierwszym czynnikiem, który należy rozpatrzyć jest bezpieczeństwo. Systemy, takie jak Payu (https://poland.payu.com/), oferują szyfrowanie transakcji, certyfikaty (np. PCI DSS) czy szyfrowanie połączeń, co przekłada się na wysoką jakość bezpieczeństwa.

Karty płatnicze i możliwość ich zastosowania

Druga kwestia to obsługa kart płatniczych. Takie ułatwienie dla konsumentów jest znaczące, ponieważ znacznie upraszcza proces zakupowy. To z kolei przekłada się na wizerunek sklepu czy przedsiębiorcy.

Mobilność

Dodatkowo, dobrze jest, kiedy płatności internetowe dostosowane są również do urządzeń mobilnych, tj. tablety czy smartfony.

Wypłaty środków

Kolejny czynnik, który należy uwzględnić to wypłaty środków. Chodzi o to, że operatorzy płatności online przypisują każdemu kontrahentowi tzw. konto przejściowe, na którym gromadzone są środki z realizacji transakcji. Wypłaty dokonywane są po zleceniu ich przelewu, na koncie kontrahenta pojawiają się po ich zaksięgowaniu przez bank.
Ważne jest, aby właściciel sklepu miał wgląd w ilość transakcji i ich wysokość.

Wysokość prowizji

Ostatni czynnik, który dla wielu osób może być decydujący, to prowizje. Tu każdy operator ustala je indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem współpracy należy dokładnie zapoznać się z cennikiem.
To najważniejsze kwestie, które należy rozważyć podczas wyboru odpowiedniego operatora. Jedno jest pewne, dziś możliwość płatności online to bardzo ważny czynnik, który może zaważyć o sukcesie sklepu internetowego czy przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz