Wskazówki dla noszących aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny jest przymocowany do zębów i można w żaden sposób samodzielnie przy nim manipulować. Początkowo aparat może dawać nam odczucie niewygody, mogą nas również pobolewać zęby, czy też powodować otarcia błony śluzowej.

Nie powinno się to nasilać, jednak w przypadku wątpliwości należy jest koniecznie skontaktować z gabinetem stomatologicznym. Do zabezpieczenia ostrych elementów aparatu służy wosk ortodontyczny.

Ogranicz słodkości

Należy nakleić go na te elementy aparatu, które powodują podrażnienia. Jeżeli wosk się zetrze lub zmyje to możliwe staje się jego ponowne nałożenie. Podczas leczenia należy jest bardzo mocno ograniczyć spożywanie słodyczy, klejących się cukierków czekoladowych typu toffi, gumy do żucia itp., które przyklejają się do zębów i elementów aparatu, utrudniają oczyszczanie aparatu i zębów, co może być przyczyną odwapnienia i próchnicy zębów. Niewskazane są również pokarmy twarde jak orzechy, surowe jarzyny, brzoskwinie, nektarynki, lizaki, które mogą spowodować odklejenie się zamków lub pierścieni. Miejmy również na uwadze fakt, że niektóre produkty spożywcze mogą przebarwić ligatury (gumki) np. czerwone buraki, czerwona papryka, wiśnie, czarne porzeczki, jagody, aronia, kawa – a nawet ta z mlekiem, herbata, cola, czerwone wino, soki z niektórych owoców i warzyw, przyprawy curry i kurkuma.

Noszenie aparatu

Wskazówki dla noszących aparat ortodontycznyZdając sobie sprawę z korzyści, jakie daje nam to rozwiązanie jakim jest noszenie aparatu ortodontycznego będziemy mogli wpłynąć na poprawę komfortu naszego życia. Aparat ortodontyczny to na pewno rozwiązanie, po które powinni sięgnąć nie tylko nastolatkowie. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na jego założenie, aby w ten sposób skorygować wady. Wiele cennych informacji odnoszących się do noszenia aparatu ortodontycznego będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych wobec czego należy pamiętać o plusach, jakie daje nam owe rozwiązanie. Mając na uwadze ten fakt będziemy mogli w znaczący sposób wpłynąć na poprawę naszego uśmiechu wobec czego nie należy o tym zapominać ani przez moment.

Dodaj komentarz