Jak dbać o aparat ortodontyczny podczas leczenia?

Noszenie aparatu ortodontycznego to kwestia, która wymaga odpowiedniej dbałości. Szczególnie należy uważać aby nie uszkodzić jego poszczególnych elementów do czego np. może przyczynić się spożywanie niewskazanych produktów żywnościowych.

Czego nie można jeść podczas noszenia aparatu ortodontycznego? Przede wszystkim należy unikać twardych pokarmów, które mogą powodować uszkodzenie elementów aparatu.

Trzeba prześwietlić dietę

Ze swojej codziennej diety należy wykluczyć wszystkie twarde produkty. Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że pośrednio niedostateczna dbałość o higienę zębów. Należy też zachować ostrożność podczas uprawiania sportów, w tym wypadku pomocne mogą być specjalne ochraniacze. Czego nie można jeść podczas noszenia aparatu? Do takich produktów zaliczyć należy wszelkie produkty twarde, np. twarde owoce i warzywa – jabłka, gruszki, mar¬chewka itp., suchary, twarde pieczywo, twarde słodycze, orzechy, tzw. słodkie batony, ciągnące i oklejających zęby (np. toffi, wspomniane wcześniej batony) próchnicotwórcze (dosładzane soki owocowe, słodkie napoje gazowane, słodycze itp.).

Trzymanie się zasad popłaca

Jak dbać o aparat ortodontyczny podczas leczenia?Trzymając się kilku bardzo ważnych zasad możliwe jest, aby wpłynąć na uniknięcie problemów z dłuższym czasem leczenia ortodontycznego. Zdając sobie sprawę z tego typu faktu możliwe jest wpłynięcie na wybór najlepszego rozwiązania pośród wszystkich dostępnych na rynku. Zdając sobie sprawę z korzyści, jakie nam ono daje będziemy mogli cieszyć się licznymi plusami. Wiele cennych informacji w temacie możemy pozyskać ze stron internetowych, które zajmują się daną tematyką. Za ich sprawą dowiemy się czegoś więcej na temat metod dbania o zęby podczas leczenia ortodontycznego. Warto jest trzymać się owych zasad ponieważ będziemy mogli cieszyć się znacznie szybkimi efektami.

Dodaj komentarz