Czy noszenie aparatu stałego boli?

Przemiany, jakie zachodzą podczas leczenia są sprawą aparatu ortodontycznego są bardzo indywidualną sprawą. Doświadczenia jednych pokazują, że boli bardziej, a z kolei innych mniej a jeszcze innych wcale.

Jeśli pojawia się ból to najczęściej przez pierwsze 2-3 dni po wizycie. Ponadto można wtedy zażyć zalecony przez lekarza środek przeciwbólowy. Występowanie bólu po wizycie jest zjawiskiem całkowicie normalnym, o czym świadczy w postępującej korekcie ustawienia zębów.

Ból nie zawsze występuje

Rzecz jasna jeśli ból nie występuje to wcale nie oznaczy to, że taka korekta nie zachodzi – wtedy to jest ona po prostu dla danego pacjenta bezbolesna. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zatem kontaktować się z lekarzem prowadzącym. W razie pytań warto jest kontaktować się ze swoim ortodontą. W ten oto sposób będziemy mogli cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami. Czy mając aparat stały można używać elektrycznej szczoteczki do zębów? Ponieważ elektryczną szczoteczką do zębów nie zawsze można dotrzeć tak dokładnie do wszystkich przestrzeni, zaleca się raczej nie użycie manualnej Jeśli jednak pacjent nie może się rozstać z elektryczną szczoteczką na czas noszenia aparatu powinien używać specjalnych końcówek przeznaczonych do czyszczenia zębów z aparatem stałym.

Rzucie gumy nie sprzyja

Czy noszenie aparatu stałego boli?Czy podczas noszenia aparatu można żuć gumę? Nie zaleca się żucia gumy podczas noszenia aparatu. To z kolei spowodowane jest faktem, że żucie gumy może powodować odklejanie się kleju, na którym przymocowany jest aparat ortodontyczny. Podczas jego noszenia należy trzymać się kilku bardzo ważnych zasad, a w ten sposób będziemy mogli uniknąć wielu kłopotów związanych z jego noszeniem. Pamiętając o kilku bardzo ważnych zasadach szybko będziemy mogli wyrobić w sobie nawyki, które w znaczącym stopniu wpłyną na osiągane efekty. Nie należy zatem zapominać o licznych korzyściach, jakie daje nam odpowiednie podejście do tematu. Zdając sobie sprawę z tego faktu będziemy mogli cieszyć się licznymi korzyściami. Noszenie aparatu ortodontycznego to przede wszystkim szereg plusów – zmiana uśmiechu i zyskanie pewności siebie to jedne z najważniejszych zmian, jakie zachodzą.

Dodaj komentarz