Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to dla większości mężczyzn olbrzymi kłopot. Nie ma tu żadnego znaczenia czy robimy to pierwszy, czy kolejny raz w życiu, gdyż osiągnięcie sukcesu związane jest z indywidualnymi cechami danej osoby. Niektóre kobiety docenią drogie i okazałe pierścionki zaręczynowe. Inne zaś preferują pomysłowość i unikalność biżuterii. Złotego sposobu zatem nie ma, ale istnieje kilka reguł, które zwiększą szansę na udane zakupy.

Na wstępie powinniśmy ustalić czy nasza wybranka w ogóle nosi pierścionki. To o tyle ważne, że jeśli tak to musimy niestety postarać się, aby pierścionek od nas wyróżniał się wśród posiadanej przez nią biżuterii. Jeżeli natomiast nie, to lepszym wyborem będzie pierścionek o skromnym kształcie, subtelny, który lepiej pasować będzie do charakteru żony. Warto też ustalić, jaką biżuterie preferuje przyszła małżonka i jak jest jej ulubiony kolor. Srebrny pierścionek nie będzie pasował do złotej biżuterii, a żółte złoto kiepsko się komponuje w otoczeniu srebra. Być może partnerka woli niestandardowe drobiazgi w rodzaju koralików, kamyczków czy szkła, wtedy musimy nieco wysilić naszą wyobraźnie aby pierścionek zaręczynowy pasował do posiadanych już przedmiotów. Przy okazji przeglądania biżuterii pod kątem koloru i rodzaju zwróćmy uwagę czy jest ona subtelna i ukierunkowana na elegancje czy też w rodzaju błyskotek. W tym drugim przypadku klasyczny pierścionek zostanie zapewne odebrany jako zbyt prosty i skromny. Dużo lepszym wyborem będzie taki z dużym kamieniem i bogatymi zdobieniami. Równie baczną uwagę należy zwrócić na styl ubierania się naszej partnerki. Biżuteria jest elementem stroju i jeśli nie pasuje do całości to rzuca się w oczy w sensie negatywnym co oznacza, że pierścionek będzie noszony niechętnie. Tutaj zasada jest bardzo prosta im bardziej prosty, elegancki, klasyczny styl tym bardziej taki właśnie powinien być pierścionek.

Oprócz indywidualnych gustów naszej przyszłej żony ważne jest też to, jaki zawód wykonuje i czy będzie miała możliwość noszenia pierścionka na co dzień. Wiele zawodów wyklucza noszenie biżuterii w miejscu pracy, a inne pozwalają jedynie na skromne ich wersje. Musisz się zastanowić na ile okazały i drogi ma być pierścionek, który stanowić będzie tylko pamiątkę, a większość swojego żywota spędzi w szafce z biżuterią. Najważniejszą jednak zasadą jest umiar. Pamiętajmy, że jeśli pierścionek będzie okazały i koszmarnie drogi to przy następnym prezencie tego typu musisz się liczyć, że żona oczekiwać będzie przynajmniej równie imponującego prezentu. I jeśli przeszarżujesz to w przyszłości trudno będzie ci sprostać wymaganiom, które sam stworzyłeś.

Wedle obiegowych opinii pierścionki zaręczynowe powinny być warte tyle ile wynoszą trzy równe pensje. To kompletna bzdura, bo jeśli nie starcza nam środków do pierwszego to zadłużanie się na kupno pierścionka zaręczynowego jest pomysłem co najmniej dyskusyjnym. Kiedy natomiast zarabiamy bardzo dobrze to czemuż mielibyśmy oszczędzać akurat na tej chwili, która może zdarzyć się tylko raz w życiu. Dlatego jedyna sensowna strategia to kupowanie pierścionka, na który nas po prostu stać. Ceny tego typu biżuterii zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a górnego pułapu cenowego po prostu nie ma. W historii świata istniały pierścionki, których wartość szacowano na kilka milionów i kilkadziesiąt milionów dolarów. Najbardziej tradycyjny i klasyczny pierścionek zaręczynowy, czyli złoty z diamentem można już kupić za kwotę czterystu złotych. Na cenę wpływ ma materiał z jakiego została wykonana biżuteria i rozmiar kamienia.

Przeczytaj więcej na: www.aclari.pl

Dodaj komentarz