Trener personalny

Trener personalnyWraz ze wzrostem mody na zdrowy i aktywny tryb życia, wzrasta zainteresowanie wśród ludzi posiadaniem własnego trenera personalnego. Czym powinien się wyróżniać dobry trener personalny?

Cechy przyszłego trenera

Przede wszystkim powinna być to osoba wykwalifikowana, która posiada odpowiednią wiedzę z zakresu fizjologii człowieka, dietetyki, rehabilitacji. Jest to nie tylko osoba, która układa odpowiedni plan treningowy, lecz także doradza na temat odpowiedniego żywienia, często pełni także rolę prywatnego coach’a, gdyż motywuje do dalszego działania i osiągnięcia wymarzonego celu. Indywidualny trener powinien mieć skończone szkolenie trenerskie, na którym posiądzie odpowiednią wiedzę z zakresu prowadzenia zajęć grupowych oraz indywidualnych. Powinien być to ktoś o odpowiednim podejściu do klientów, kto będzie zachęcał do efektywnego spędzania czasu na siłowni, a nie demotywował. Praca trenera personalnego to przede wszystkim praca z ludźmi – z ich słabościami i brakiem pewności siebie, a także wiary, że mogą zmienić się na lepsze. Poniekąd pełni on rolę psychologa, ponieważ pokazuje ludziom w jaki sposób mogą zmienić swoje życie na lepsze, pomaga spełniać ludziom marzenia. Powinna to być osoba kochająca pracę z ludźmi, cierpliwa i wyrozumiała, ale także stanowcza w swoich postanowieniach.

W jaki sposób znaleźć trenera personalnego, który będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom?

W dzisiejszych czasach wielu trenerów reklamuje się na swoich stronach internetowych, portalach społecznościowych, posiada własne blogi, na których opisują swoje dotychczasowe dokonania, wiedzę i doświadczenie. Przy wyborze można kierować się opinią innych ludzi, warto popytać znajomych, którzy już takiego trenera posiadają, być może opinia naszych bliskich pomoże nam dokonać odpowiedniego wyboru. Można również popytać w okolicznych klubach fitness, które z pewnością posiadają w swojej ofercie treningi indywidualne. Najważniejsze w tym wszystkim jest nasze podejście, od niego tak naprawdę zależy czy indywidualne treningi przyniosą zamierzony skutek.

Dodaj komentarz