Szkolenie trenerskie – nowoczesna forma rozwoju

Szkolenie trenerskie - nowoczesna forma rozwojuŻyjemy w czasach, w których nie wystarczy być dobrym, wykonującym obowiązki pracownikiem, aby być docenionym w firmie. Coraz częściej pracodawcy zwracają uwagę na tzw. „umiejętności miękkie”, które często są w stanie zatuszować pewne mankamenty w wiedzy czy doświadczeniu potencjalnego kandydata na pracownika.

Podwyższanie kwalifikacji pracowników

Często nawet sami pracodawcy przeprowadzają odpowiednie szkolenia oraz zatrudniają trenerów, mentorów do swoich firm, aby rozwinąć u swoich pracowników kompetencje „miękkie”. W tym celu stworzono szkolenie trenerskie. Jest to idealna forma zdobywania wiedzy w zakresie motywacji oraz doskonalenia pracowników. Dzięki szkoleniu trenerskiemu możesz nabyć niezbędne do zbudowania silnego i trwałego zespołu pracowników, którzy nie tylko będą wykonywać Twoje polecenia, ale będą również to robić z przyjemnością dzięki Twojej sile perswazji. Szkolenia takie dedykowane są głównie właścicielom firm, menadżerom, pracownikom działów personalnych, ale także urzędnikom, osobom zajmującym się doszkalaniem nowych pracowników lub po prostu osobom chcącym zdobyć nowy, ciekawy zawód trenera biznesu.

Miejsce do rozwoju

W Polsce, trend trenerów biznesu jest dopiero w fazie rozwoju, ale obserwując zachodnie realia można stwierdzić, że już niebawem także rodzime firmy zaleje „moda” na specjalistów szkolących z rozwoju umiejętności „miękkich”. Dlaczego rozwój w tej dziedzinie jest tak ważny? Z prostej przyczyny, każdy pracodawca chce mieć zespół profesjonalistów, którzy będą się wzajemnie wspierać w swoich zadaniach, dążyć do spełnienia określonych celów i założeń firmy.

Szkolenia trenerskie to również świetny pomysł dla osób, które obecna praca nudzi czy nie spełnia ich oczekiwań, a chętni są do zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Być może takie szkolenie będzie odpowiednim krokiem do rozwoju kariery w innej dziedzinie, nie zawsze tej wyuczonej.

W roli trenera dobrze sprawdzą się osoby, które posiadają siłę perswazji, lubią kontakt z ludźmi, ale także mają łatwość w rozwiązywaniu konfliktów.

Jeśli jesteś osobą, która chce uzyskać jeden z być może najbardziej pożądanych zawodów przyszłości, to szkolenie trenerskie jest właśnie dla Ciebie!

Dodaj komentarz