Podróż do USA – pamiętaj o ubezpieczeniu

Podróż do USA – pamiętaj o ubezpieczeniu

Przeważnie odwiedzenie Stanów Zjednoczonych jest bardzo wielkim przeżyciem dla każdego turysty. Jednakże musisz pamiętać o tym, że aby jak najlepiej taką wycieczkę wspominać, to będziesz się musiał do niej odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym, które nie może znaleźć się na samym końcu Twojej listy spraw najważniejszych.

Lepszy start

Nie można bowiem zaprzeczyć, że USA jest naprawdę wielkim krajem, gdzie są nie tylko naprawdę dobre perspektywy na lepszy start, ale przede wszystkim koszmarnie wysokie koszty leczenia. Na dzień dzisiejszy 40% wszystkich wydatków na leczenie opłaca sektor federalny, natomiast pozostała część jest finansowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe, czy też samych obywateli. W tym miejscu nawet kilkudniowa wizyta w szpitalu kosztuje w granicach nawet kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Nie można wobec tego lekceważyć posiadania polisy turystycznej, ponieważ to pozwoli Ci się w razie czego ochronić przed wpadnięciem w naprawdę potężne koszty.

Wybieraj rozważnie

Prawda jest niestety taka, że turyści albo nie kupują polis wcale, albo robią to naprawdę nierozważnie. Przeważnie jest takie podejście, że skoro komuś przysługuje ubezpieczenie w ramach NFZ i ma jakiś tam pakiet NNW, to nie trzeba posiadać żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Być może w naszym kraju to faktycznie wystarczy, jednakże sytuacja się znacznie zmienia, kiedy decydujesz się na wyjazd za granicę. Turyści bardzo często stawiają wszystko na ubezpieczenie w biurach podróży, które jest tak samo „last minute” jak cała wycieczka, co niestety często kończy się fatalnie. Często okazuje się bowiem, że jeśli ktoś złamie rękę, to ubezpieczenie nie pokryje kosztów leczenia, ponieważ obejmowało wyłącznie złamania na terenie hotelu. Warto więc zwracać uwagę na takie sprawy i nie postępować lekkomyślnie, ale dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty.

Dodaj komentarz