Odkurzacz budowlany - parametry, na które warto zwrócić uwagę

Odkurzacz budowlany – parametry, na które warto zwrócić uwagę

Ceny odkurzaczy budowlanych nazywanych też przemysłowymi wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wpływa na nie zarówno podział na klasy charakterystyczny dla tej grupy urządzeń, jak i to, która z firm odpowiada za ich produkcję. Czy jednak na tym kończą się różnice między odkurzaczami?

Moc i pojemność

O różnicach dotyczących kolejnych parametrów technicznych możemy mówić zarówno w obrębie danej klasy, jak i pomiędzy kolejnymi z nich. Ponieważ zaś za najważniejszy uważa się moc takiego sprzętu, od niej wypada rozpocząć. Tu zresztą zalecenia kierowane do kupujących nie zmieniają się już od lat. Jeśli odkurzacze budowlane mają być satysfakcjonującym zakupem, im moc powinna być jak najwyższa. Poprawi to ich wydajność, a jednocześnie sprawi, że praca z nimi nie będzie trwać długo. Ma to szczególnie duże znaczenie w odniesieniu do odkurzaczy klasy H, a więc tych, za pomocą których eliminuje się kadm lub pleśń, a więc zanieczyszczenia szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Jeśli praca z odkurzaczem budowlanym ma być szybka, nie wolno nam zapomnieć także o roli, jaką ma do odegrania zbiornik na odpady. Pracując nie można pozwalać sobie na nieustanne opróżnianie pojemnika, może się więc wydawać, że im większy jest zbiornik, tym lepiej. Niestety, każda przesada jest w stanie zadziałać na naszą niekorzyść. Zbyt duży zbiornik może okazać się na tyle ciężki, że będzie utrudniał wykonywanie obowiązków.

Zasięg i trwałość odkurzacza

Jeśli plac budowy, który musimy posprzątać, nie jest mały, musimy zakupić odkurzacz o odpowiednio dużym zasięgu. Nie wolno zapominać zresztą nie tylko o odpowiedniej długości kabla, ale i samego węża, który tylko w ten sposób zyska dostęp do miejsc określanych jako trudno dostępne.

Nie mniej ważna jest staranność wykonania sprzętu mająca kluczowe znaczenie dla jego trwałości. Już na etapie zakupu warto więc upewnić się, czy odkurzacz jest wykonany z materiałów odpornych na zanieczyszczenia. Jeśli odkurzacz jest dość ciężki, dobrze jest zaopatrzyć się tez w specjalny wózek, który będzie ułatwiał jego przemieszczanie.

Sprawdź na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/

Dodaj komentarz