Ubezpieczenie na wypadek raka

Ubezpieczenie na wypadek raka

Można zauważyć, że rynek produktów ubezpieczeniowych jest naprawdę mocno rozbudowany i stale poszerza się o nowe możliwości. Towarzystwa ubezpieczeniowe wręcz ścigają się w proponowaniu swoim klientom nowych rodzajów polis na życie, które są naprawdę mocno rozbudowane. Jednakże w ostatnim czasie bardzo dużym hitem okazują się ubezpieczenia na wypadek, gdyby osoba ubezpieczona zachorowała na raka.

Prawda jest taka, że z każdym rokiem liczba osób chorujących na raka zdecydowanie rośnie i niestety mamy czasy, kiedy tego procesu nie da się specjalnie zahamować. Oferta tego typu ubezpieczenia może wydawać się więc niezwykle atrakcyjna i w razie czego może nam pomóc. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na ogólne warunki umowy, ponieważ często może zdarzyć się tam wiele wykluczeni, jak to niestety bywa w umowach ubezpieczeniowych.

Co mówią statystyki?

Otóż największe szanse zachorowania na raka mają kobiety, bowiem w ostatnich latach odsetek śmierci z powodu raka w tym wypadku wyniósł w ostatnich latach aż 49%. Jeśli zaś chodzi o mężczyzn to utrzymuje się to na stałym poziomie i wynosi 29%. To pokazuje nie tylko skalę problemu, ale również bardzo mocno alarmują, żeby dbać o swoje zdrowie i regularnie wykonywać niezbędne badania profilaktyczne.

Warunki zawarcia polisy

Często najważniejszym warunkiem przed wykupieniem tego typu polisy będzie decydował fakt, czy dana osoba ma już zwykłą polisę na życie u danego ubezpieczyciela. Jeśli tak, to świadczenie może zostać udzielone, a niekiedy może być decyzja odmowna. Często także warunki dotyczą tego, że na moment zawierania umowy na ubezpieczenie w razie raka, nie możesz mieć pozytywnych wyników na obecnych komórek rakowych w organizmie, co jest całkowicie zrozumiałe. Dobrze byłoby się dokładnie zapoznać z warunkami polisy, bowiem niektóre ubezpieczenia obejmują wyłącznie niektóre przypadki i może okazać się później, że jeśli zachorujesz na inny typ raka, to Twoje ubezpieczenie jest bezwartościowe.

Dodaj komentarz