Tańsze ubezpieczenie domu – jak to zrobić?

Tańsze ubezpieczenie domu – jak to zrobić?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest ubezpieczenie swojego domu czy mieszkania. Z drugiej jednak strony liczymy się z każdą złotówką, tym bardziej wtedy, kiedy zbliża się jakiś okres, gdzie jest więcej wydatków, np. święta. Jak więc można kupić ubezpieczenie znaczniej taniej i za bardzo nie obciążać domowego budżetu?

Wkład własny

Możesz np. ustalić wyższy wkład własny w razie wystąpienia szkody. Czyli np. że w razie powstania jakiejś szkody, to Ty pokryjesz 20% kosztów. Dzięki temu ubezpieczyciel może obniżyć stawkę, jednakże musisz się liczyć z tym, czy na pewno w razie czego będziesz miał pieniądze, aby potem nie narzekać.

Zabezpiecz się

Składki na ubezpieczenie może obniżyć zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń w domu. Możesz zamontować drzwi antywłamaniowe, alarmy, szyby antywłamaniowe czy rolety antywłamaniowe. Niekiedy za dobre drzwi możesz uzyskać zniżkę do 15%, co nie jest wcale mało.

Kupuj w pakiecie

Często polisa ubezpieczeniowa na dom może być niższa, jeśli zdecydujesz się ją wykupić w pakiecie z innymi ubezpieczeniami. Czyli np. kiedy zdecydujesz się u jakiegoś towarzystwa zakupić ubezpieczenie komunikacyjne, to ono może zaproponować Ci zniżkę na ubezpieczenie nieruchomości. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby było na odwrót. Warto więc przemyśleć tego typu rozwiązanie, tym bardziej, że daje ono całkiem dobre możliwości. Bardzo ważna przy zawieraniu umów na ubezpieczenie nieruchomości jest bezszkodowość. Czyli jeśli jeszcze wcześniej ubezpieczałeś jakieś nieruchomości, ale nie zgłaszałeś żadnej szkody, to wtedy na pewno można liczyć na niższą stawkę. Czasami więc lepiej jest zrezygnować i nie zgłaszać niewielkich szkód, aby nie stracić dostępnych zniżek.

Kupowanie w sieci

Bardzo często zdarza się, że ubezpieczalnie oferują zniżki za zakup przez internet. Nie jest to w żadnym wypadku trudne i warto byłoby się nad tym zastanowić. Dlaczego akurat w tym wypadku możesz liczyć na obniżenie kosztów? Otóż sprzedaż przez internet jest znacznie tańsza i towarzystwa oszczędzają na tym, więc w tym wypadku nawet do 10% niższa może być stawka polisy.

Dodaj komentarz