Jak zaplanować zimowy wyjazd dziecka bez błędów?

Jak zaplanować zimowy wyjazd dziecka bez błędów?

Wysłanie dziecka na obóz zimowy wydaje się naprawdę dobrym, przemyślanym pomysłem. Trudno więc nie zadać sobie pytania, czy cokolwiek mogłoby pójść nie tak. Niestety, okazuje się, że jest to bardziej niż prawdopodobne, jeśli nie uda się nam uniknąć kilku błędów.

Spytaj dziecko o zdanie

Bardzo często zajmujemy stanowisko w myśl którego jako osoby dorosłe doskonale wiemy, co jest najlepsze dla naszego dziecka. Bez względu więc na to, czy w grę wchodzi wybór spodni, czy zimowy wyjazd, decyzję podejmujemy samodzielnie przekonani o tym, że dziecko nie powinno mieć co do niej żadnych zastrzeżeń. Tymczasem okazuje się, że takie podejście potrafi być szalenie niebezpieczne i przeważnie nie działa na naszą korzyść. Dzieci nie lubią sytuacji, w których ktoś nie liczy się z ich zdaniem. Jeśli więc wyjazd zostanie zorganizowany wbrew ich woli, istnieje spore ryzyko tego, że nie będą bawić się na nim najlepiej, a przecież to na udanym wypoczynku rodzicom zależy najbardziej.

 

Zweryfikuj dane na temat organizatora

W Polsce nie ma obowiązku bycia członkiem któregoś z podmiotów zrzeszających organizatorów wypoczynku zorganizowanego. Nie oznacza to jednak, że takie zrzeszenia nie istnieją. Firmy, które dbają o swoją pozycję na rynku starają się być widoczne w sieci, dbać o to, aby ich oferta rzeczywiście była atrakcyjna i dążyć do tego, aby można było poznać opinie innych uczestników wyjazdu. Jeśli podmiot, który nas zainteresował nie podejmuje takich działań, można zadać sobie pytanie, czy nie wynika to z tego, że organizuje obozy zimowe przede wszystkim po to, aby mnożyć własne zyski.

 

Sprawdź program obozu

Zimą dziecko powinno przebywać na świeżym powietrzu, być jak najbardziej aktywne, a jeśli wybiera się na obóz – zdobywać nowe umiejętności. Czy jednak zawsze tak jest? O tym, czy dziać się będzie tak również w odniesieniu do wypoczynku, który zamierzamy mu sfinansować, decydować będzie przede wszystkim program obozu. Warto poddać go starannej analizie i przekonać się, co ma nam do zaoferowania.

Dodaj komentarz