Jak doskonalić swoje umiejętności

Jak doskonalić swoje umiejętności?

Szkoła trenerów biznesu to nazwa, która dla niewtajemniczonych brzmi dosyć enigmatycznie, ale nie oznacza niczego innego, jak tylko profesjonalnego kursu. Jego celem i głównym założeniem są przede wszystkim działania zmierzające do doskonalenia własnego warsztatu pracy, a co za tym idzie inwestowania w siebie. Niewątpliwie to szkolenie przyniesie same korzyści związane po pierwsze z nauczeniem się otwartości, szerszego pojmowania zagadnień, a po drugie – i to bodajże najważniejsze – dążenie do podniesienia samooceny, za którą pójdzie wiara we własne umiejętności i możliwości.

W jaki sposób moglibyśmy bowiem pomagać innym, jeżeli sami nie umielibyśmy ocenić swoich szans na udzielanie komukolwiek odpowiednich, profesjonalnych wskazówek?

To przecież od naszego zaangażowania i właściwej oceny naszych predyspozycji zależy z jednej strony powodzenie i sukces w prowadzeniu biznesu, z drugiej natomiast umiejętność nawiązywania kontaktów, komunikatywność i konsekwencja w działaniu. Inwestowanie w siebie oznacza więc większe możliwości, lepsze szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy, samorozwój i satysfakcję.

Nie ma gorszej udręki niż budzenie się ze świadomością, że mamy przed sobą kolejny dzień wypełniony ciężką, niedającą przyjemności pracą.

Jakże łatwo temu zapobiec. Podejmujmy wyzwania, doskonalmy własne umiejętności, budujmy pewność siebie (nie mylić z wygórowanym ego i jego przerostami), ponieważ odrobina zdrowego egoizmu i wiary we własne możliwości może zdziałać cuda. Każdy lubi przecież być doceniany i postrzegany jako wartościowy, potrzebny, przydatny pracownik.

Z czasem możemy pokusić się o założenie własnej szkoły trenerów, co wcale nie jest niemożliwe. Ot, tak po prostu wystarczy dobra kadra, zaufanie, pomysłowość, a co najważniejsze znajomość tajników zdobywania nowych kontaktów i pozyskiwania chętnych do kształtowania umiejętności i podnoszenia prestiżu w swoich oczach i otoczenia.

Jak cię widzą, tak cię piszą? Nie do końca. Wiele zależy od chęci inwestowania w siebie, bo przede wszystkim liczy się profesjonalizm, wiedza i zdolności pozwalające na budowanie relacji z innymi.

Dodaj komentarz