Dotacja na rozwój własnej firmy

Dotacja na rozwój własnej firmy

Wielu polskich przedsiębiorców pragnie uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozwój swojego biznesu. I fajnie. Mówimy w tym momencie o istniejących biznesach – czyli jesteśmy typowymi polskimi przedsiębiorcami, którzy płacą uczciwie podatki, zatrudniają pracowników, etc. I po prostu naszym zadaniem jest to, abyśmy najzwyczajniej w świecie rozwijali się jeszcze bardziej. To przecież bardzo ważne, aby nie stać w miejscach.

Mówi się, że jeżeli człowiek stoi w miejscu, to tak naprawdę się cofa. I coś w tych szalonych czasach jest – globalizacja postępuje, jesteśmy atakowani ze wszystkich stron przez gigantów, więc faktycznie – musimy iść do przodu. Gwałtownie.

Pozytywy

Bardzo pocieszające jest zatem to, iż w dalszym ciągu przydzielane są nam dotacje unijne. Musimy się śpieszyć, bo naprawdę nie wiadomo, co przyniesie nam przyszłość. Kto wie, może pewnego dnia okaże się, że Polska dostanie dużo mniej pieniędzy? Przecież te pieniądze niejako się nam należą! Przecież nie są one przejadane przez polskich przedsiębiorców, tylko inwestowane w innowacje, dzięki którym nasz kraj jest z roku na rok coraz bardziej innowacyjny, nowoczesny, lepszy. Zabrzmiało nieco patetycznie, ale jednak sporo w tym wszystkim prawdy. Co zatem można polecić typowemu polskiemu przedsiębiorcy, który z całą pewnością nie chciałby dołączyć do grona tych przedsiębiorców, którzy cofają się?

Pamiętaj o terminach

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na jedno – pod żadnym pozorem nie można przeoczyć terminu składania wniosków. Druga kwestia – pod żadnym pozorem nie można zakładać, że jakieś błędy we wniosku zostaną zaakceptowane. Nie jesteśmy w szkole, tutaj nie ma miejsca na błędy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zadbać o wniosek, to może faktycznie nie nadajemy się do większego biznesu? Zwróćmy uwagę na to, że są firmy konsultingowe, których pracownicy wiedzą, jak powinny zostać napisane dotacje unijne na rozwój firmy. Naprawdę warto skorzystać z usług porządnych firm konsultingowych, które mają spore doświadczenie.

Dodaj komentarz