Dodatkowe ubezpieczenia i korzyści z ubezpieczenia na życie

Dodatkowe ubezpieczenia i korzyści z ubezpieczenia na życie

Obecnie na rynku mamy naprawdę sporo rozmaitej maści ubezpieczeń, z których można bez większych problemów skorzystać. Przeważnie w pierwszej kolejności każdy podejmuje temat ubezpieczenia na życie, aby w razie śmierci zapewnić bliskim odpowiednie środki finansowe. Potem mamy polisy na pojazdy, nieruchomości czy też wakacyjne. Którymi konkretnie ubezpieczeniami warto byłoby się zainteresować bliżej i co powinieneś o nich wiedzieć?

Różne warianty ubezpieczenia

Warto zauważyć, że tego typu ubezpieczenia nie mają wyłącznie na celu wypłacenie odszkodowania osobie uposażonej i jej ochronie po śmierci osoby ubezpieczonej. Często w ramach takiego ubezpieczenia można zakupić ubezpieczenie z posagiem dla dziecka, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, czy też ubezpieczenie z funduszem kapitałowym. Jeśli chodzi o posag dla dziecka, to przede wszystkim ta forma zapewnia potomkowi jak najlepszy start w dorosłość. Pieniądze ze świadczenia zostaną wypłacone w dniu ukończenia przez dziecko 18 roku życia, najpóźniej może się to odbyć zanim ukończy 25 lat. Ten typ łączy w sobie funkcję nie tylko ochronną, ale również oszczędnościową. Co więcej, przez cały czas jej trwania są chronieni nie tylko rodzice, ale również dziecko. Ogólny zakres ubezpieczenia w dużej mierze zależy od ubezpieczenia, niemniej jednak warto o czymś takim pomyśleć.

Nieumyślna szkoda

Jeśli zaś mówimy o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, to może się ono przydać wtedy, kiedy nieumyślnie spowodujesz szkodę. Wtedy to z naszej polisy jest wypłacane odszkodowanie dla osoby poszkodowanej, a Ty nie jesteś zobowiązany do ponoszenia żadnych kosztów. Natomiast ubezpieczenie z funduszem kapitałowym pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również oszczędnościową. Niemniej jednak w tym wypadku nie jesteś w stanie przewidzieć kwoty, która zostanie wypłacona na koniec ubezpieczenia. Wszystko bowiem będzie zależało od osiąganych zysków z inwestycji.

Dodaj komentarz