Dodatki do pensji pracowników

Jednym z dobrych pomysłów na motywowanie pracowników są oczywiście odpowiednie dodatki do pensji. W przypadku wielu różnych zakładów pracy mogą nie być to koniecznie premie czy dodatki finansowe, ale rzecz jasna na przykład bony żywieniowe. Należy dodać, że jako dodatki do pensji tego typu bony są oczywiście opodatkowane. W zależności od zakładu pracy wartość jaką mogą mieć karnety obiadowe wynosić może od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Czasem wpływ na wysokość karnetu ma także zajmowane przez danego pracownika stanowisko. Tego typu karnety mogą być najczęściej wykorzystywane tylko w przypadku stołówek zakładowych. W ten sposób też pracowników można nie tylko zmotywować do lepszej pracy, alei zachęcić do skorzystania właśnie ze stołówek zakładowych. Jak bowiem wiadomo stołówki pracownicze przygotowują smaczne posiłki, którymi można się po prostu najeść, a pracownik który jest najedzony może pracować zdecydowanie wydajniej. Nie zawsze też tego typu bony mogą obejmować wszystkie posiłki wydawane w tego rodzaju zakładowych stołówkach.

Bardzo rzadko zdarza się jednak, aby w danym zakładzie pracy przyznawane były na przykład bony żywieniowe na zamawianie dan na wynos. Jak już zostało powiedziane, z wielu różnych względów bony tego typu dotyczyć będą najczęściej po prostu zakładowych stołówek pracowniczych. Pracownicy zatrudnieni w większych firmach na ogół mają do takiej stołówki zapewniony dostęp bez żadnych problemów. W wielu przypadkach są to duże stołówki przewidziane dla wszystkich pracowników w danym zakładzie pracy czy też w danej fabryce. Czasem jednak spotyka się podziały na pomieszczenia dla pracowników z wielu różnych komórek organizacyjnych, jeśli chodzi o daną firmę.

Osoby zajmujące wysokie, kierownicze stanowiska mogą nie rzadko korzystać z osobnych stołówek zakładowych, w których serwowane mogą być zupełnie inne potrawy aniżeli w przypadku zwykłych stołówek zakładowych przewidzianych dla wszystkich pracowników. Czasem w takich stołówkach dostępne są sprzęty takie jak chociażby kuchenki mikrofalowe, dzięki czemu pracownicy są w stanie samodzielnie przygotować sobie jedzenie czy też podgrzać zabrane z domu posiłki.

Dodaj komentarz