Biurowce i parkingi

biurowce i parkingiW dużych, zakorkowanych miastach gdzie znalezienie miejsca na parkingu graniczyć może w zasadzie z cudem, w biurowcach bardzo ważną kwestią jest odpowiednie wydzielenie powierzchni parkingowej, zarówno dla pracowników jak i dla ewentualnych klientów czy gości. W przypadku odpowiedniej klasy biurowców wyróżnia się na ogół dwa rodzaje parkingów, po pierwsze jest to parking strzeżony, oraz parking dla gości lub klientów.

Oba parkingi znajdują się zwykle zarówno pod nadzorem kamer jak i ochrony, różnica polegać może jednak na tym, iż parking strzeżony jest także w odpowiedni sposób wydzielony, to znaczy wjechać na niego mogą tylko osoby dysponujące odpowiednimi przepustkami, same miejsca parkingowe mogą być natomiast przydzielone konkretnym osobom, spotkamy się wtedy z oznaczeniami w postaci tabliczek z numerami rejestracyjnymi samochodu, który może na danym miejscu parkingowym zaparkować. Liczba miejsc parkingowych jest uzależniona zwykle od klasy biurowca. W przypadku tych biurowców, które kwalifikuje się do najwyższej klasy czyli tak zwanej klasy A, przyjmuje się, że na każde 100 metrów kwadratowych wynajmowanej powierzchni biurowej najemcy przysługuje jedno miejsce na parkingu strzeżonym, oraz także jedno miejsce na parkingu dla gości, jeśli chodzi natomiast o budynki biurowe niższych klas to proporcje te są oczywiście już mniej korzystne, podobnie jak poziom samych parkingów.

Najbardziej powszechne są parkingi na wolnym powietrzu, co nie zawsze jest najkorzystniejsze. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa ale także i wygody użytkowania, to na pierwszym miejscu znajdować będą się parkingi podziemne, wyposażone w nowoczesnych biurowcach w kilka dróg wyjazdu oraz możliwości wjazdu na parking. Na takich parkingach mówić można o zdecydowanie wyższym poziomie bezpieczeństwa pozostawionych na nich samochodów, o wiele łatwiej jest także taki parking utrzymać, a najemcom na pewno będzie na nich o wiele wygodniej zaparkować swoje samochody. Parking dla gości to zwykle parking naziemny, znajdujący się w miejscu gwarantującym wygodny dostęp do budynku biurowca.

Dodaj komentarz