Biokominek – alternatywa dla tradycyjnych kominków

Biokominek – alternatywa dla tradycyjnych kominkówMarzenie o tym, aby we własnym domu posiedzieć przy ogniu to marzenie bardzo wielu osób. W ciągu ostatnich kilka lat można było zauważyć, że coraz więcej osób, które budują domy jednorodzinne decyduje się na wybudowanie w nim kominka. Tradycyjny lub nowoczesny kominek z płaszczem wodny to jednak opcja, która wymaga spełnienia szeregu wymagań. Przede wszystkim musi on zostać podłączony do przewodu kominowego o odpowiedniej średnicy i wysokości. Stąd też nie raczej możliwości, aby kominek można było wybudować mieszkając w bloku. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy bloków nie mogą skorzystać z przyjemności, jaką daje siedzenie przy ogniu. Alternatywą dla tradycyjnych kominków są biokominki, które jakiś czas temu pojawiły się na polskim rynku.

Biokominki nie wymagają żadnej instalacji. W zależności od wybranego modelu ustawimy je w dowolnym miejscu swojego mieszkania. Możemy także wybrać biokominek wiszący. Montuje się go na ścianie praktycznie tak samo, jak obraz. Biokominki dostępne są na rynku w bardzo dużym wyborze. Mogą przypominać klasyczny kominek lub mieć bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki temu każdy, kto marzy o kominku może wybrać model, który sprawdzi się zarówno w nowocześnie, jak i tradycyjnie urządzonym wnętrzu.

Biokominki są praktycznie bezobsługowe. Jedyną czynnością, którą musimy zrobić, aby cieszyć się widokiem żywego ognia jest wlanie specjalnego paliwa i jego podpalenie. W biokominkach stosuje się bioetanol w postaci żelu lub płynu. W trakcie jego spalania nie powstają żadne szkodliwe substancje, nie ma też popiołu. Do wlanego do pojemnika paliwa można dodać olejek aromatyczny. Dzięki temu w pomieszczeniu z biokominkiem będzie dodatkowo unosił się przyjemny zapach.

Biokominki to świetna alternatywa dla tradycyjnych opalanych drewnem kominków. Są one modnym akcentem w naszych wnętrzach. Nie potrzebują przewodu kominowego, mogą być stojące lub wiszące. Sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w bardzo różnym stylu. Są przy tym praktycznie bezobsługowe. Nie produkują popiołu, dymu i sadzy.

Obecnie biokominki dostępne są u większości producentów tradycyjnych kominków, m.in. produkują go Kratki: https://kratki.com/sklep/pl/category/6/biokominki/

Dodaj komentarz